Konfirmandtilmelding

Klik her for at tilmelde dit barn til konfirmationsforberedelse og konfirmation med dit NemID. Ved fælles forældremyndighed skal begge forældre give samtykke til tilmeldingen.
Hvis dit barn er døbt i udlandet eller et andet kristent trossamfund, skal du bruge en kopi af dåbsattesten.

Den digitale konfirmandtilmelding er åben mellem 1. april og 30. september, men du kan tidligst tilmelde dit barn året før konfirmationen.

I feltet yderligere kommentarer SKAL du skrive hvilken skole og klasse dit barn går i, skoleåret 2019-2020

Se konfirmationstidspunkter nedenfor. Hvis du ønsker afvigelser fra det, skal der redegøres nøje for det. 

Hvis du har brug for at tilmelde dit barn senere, eller behøver hjælp til tilmeldingen, er du velkommen til at kontakte kirkekontoret her.

Konfirmationer i 2020 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre       26. april kl.   9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 26. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  3. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  3. maj kl.  11.00

Konfirmationer i 2021 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        25. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 25. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  2. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  2. maj kl.  11.00

Konfirmationer i 2022 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        24. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 24. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  1. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  1. maj kl.  11.00

Konfirmationer i 2023 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        30. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 30. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  7. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  7. maj kl.  11.00


Fremefter forventer vi også at følge systemet:
Søndre Skole 7. A og B første søndag i maj
og 7. C og Finderuphøj/Vestre Skole den sidste søndag i april. 

28jul kl. 14:00

Gudstjeneste

Eva-Maria Schulz, Sortebrødre

- i Søndermarkskirken

28jul kl. 14:00
04aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

04aug kl. 10:00
06aug kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

06aug kl. 15:30
10aug kl. 11:00

Dåbsgudstjeneste

Dåbsgudstjeneste ved Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

10aug kl. 11:00
11aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

11aug kl. 10:00
18aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

18aug kl. 10:00
22aug kl. 14:00

Banebo, plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

22aug kl. 14:00
25aug kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

25aug kl. 10:00
01sep kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

01sep kl. 10:00
03sep kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

03sep kl. 15:30
14sep kl. 11:00

Dåbsgudstjeneste

Trine Kofoed

14sep kl. 11:00
15sep kl. 10:00

Gudstjeneste

Trine Kofoed

- i Søndermarkskirken

15sep kl. 10:00
26sep kl. 14:00

Banebo, plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

26sep kl. 14:00
29sep kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

29sep kl. 10:00
01okt kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

01okt kl. 15:30
06okt kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

06okt kl. 10:00
13okt kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun, Dåb

- i Søndermarkskirken

13okt kl. 10:00
20okt kl. 10:00

Gudstjeneste

Trine Kofoed

- i Søndermarkskirken

20okt kl. 10:00
24okt kl. 14:00

Banebo, plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

24okt kl. 14:00
27okt kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun, Dåb

- i Søndermarkskirken

27okt kl. 10:00
03nov kl. 10:00

Allehelgen Gudstjeneste

Trine Kofoed. Vi mindes dem vi har mistet i det seneste år.

- i Søndermarkskirken

03nov kl. 10:00
05nov kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

05nov kl. 15:30
10nov kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

10nov kl. 10:00
14nov kl. 14:00

Banebo, plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

14nov kl. 14:00
17nov kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

17nov kl. 10:00
24nov kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

24nov kl. 10:00
01dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Trine Kofoed

- i Søndermarkskirken

01dec kl. 10:00
03dec kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

03dec kl. 15:30
08dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

08dec kl. 10:00
15dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

15dec kl. 10:00
17dec kl. 14:00

Plejehjems-Julegudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

17dec kl. 14:00
19dec kl. 14:00

Banebo, Jule-plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

19dec kl. 14:00
22dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

22dec kl. 10:00
24dec kl. 13:00

Juleaftensgudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

24dec kl. 13:00
24dec kl. 14:30

Juleaftensgudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

24dec kl. 14:30
24dec kl. 16:00

Juleaftensgudstjeneste

Trine Kofoed

- i Søndermarkskirken

24dec kl. 16:00
25dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Trine Kofoed

- i Søndermarkskirken

25dec kl. 10:00
26dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

26dec kl. 10:00
29dec kl. 10:00

Gudstjeneste

Trine Kofoed

- i Søndermarkskirken

29dec kl. 10:00
31dec kl. 14:30

Gudstjeneste

Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

31dec kl. 14:30