Konfirmationer i 2019 vil være følgende:

Søndre Skole A-klassen  5. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  5. maj kl.  11.00
Finderuphøj/Vestre         5. maj kl. 9.00 eller 11.00

Konfirmationer i 2020 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        26. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 26. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  3. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  3. maj kl.  11.00

Konfirmationer i 2021 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        25. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 25. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  2. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  2. maj kl.  11.00

Konfirmationer i 2022 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        24. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 24. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  1. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  1. maj kl.  11.00

Konfirmationer i 2023 vil være følgende:

Finderuphøj/Vestre        30. april kl.  9.00 eller 10.00
Søndre Skole C-klassen 30. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  7. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  7. maj kl.  11.00


Fremefter forventer vi også at følge systemet:
Søndre Skole 7. A og B første søndag i maj
og 7. C og Finderuphøj/Vestre Skole den sidste søndag i april. 

23maj kl. 14:00

Banebo, plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

23maj kl. 14:00
26maj kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

26maj kl. 10:00
30maj kl. 10:00

INGEN gudstjeneste i Søndermarkskirken

Gudstjenesten forlægges til Himelske dage i Herning. MEGET mere om det senere.

30maj kl. 10:00
02jun kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

02jun kl. 10:00
04jun kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

04jun kl. 15:30
09jun kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

09jun kl. 10:00
10jun kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

10jun kl. 10:00
16jun kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

16jun kl. 10:00
20jun kl. 14:00

Banebo, plejehjemsgudstjenete

TK

- i Banebo

20jun kl. 14:00
23jun kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

23jun kl. 10:00
30jun kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

30jun kl. 10:00
02jul kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

02jul kl. 15:30
07jul kl. 10:00

Gudstjeneste

Birgitte Thun, Dåb

- i Søndermarkskirken

07jul kl. 10:00
14jul kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

14jul kl. 10:00
21jul kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

21jul kl. 10:00
28jul kl. 14:00

Gudstjeneste

Eva-Maria Schulz, Sortebrødre

- i Søndermarkskirken

28jul kl. 14:00
04aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

04aug kl. 10:00
06aug kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

06aug kl. 15:30
10aug kl. 11:00

Dåbsgudstjeneste

Dåbsgudstjeneste ved Birgitte Thun

- i Søndermarkskirken

10aug kl. 11:00
11aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

11aug kl. 10:00
18aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

18aug kl. 10:00
25aug kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

25aug kl. 10:00
29aug kl. 14:00

Plejehjemsgudstjeneste

ved Sognepræst Trine Kofoed

- i Banebo

29aug kl. 14:00
01sep kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

01sep kl. 10:00
03sep kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

03sep kl. 15:30
15sep kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

15sep kl. 10:00
26sep kl. 14:00

Plejehjemsgudstjeneste

ved Sognepræst Trine Kofoed

- i Banebo

26sep kl. 14:00
29sep kl. 10:00

Gudstjeneste

BT - i Søndermarkskirken

29sep kl. 10:00
01okt kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

01okt kl. 15:30
06okt kl. 10:00

Gudstjeneste

TK - i Søndermarkskirken

06okt kl. 10:00
31okt kl. 14:00

Plejehjemsgudstjeneste

ved Sognepræst Trine Kofoed

- i Banebo

31okt kl. 14:00
05nov kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

05nov kl. 15:30
28nov kl. 14:00

Plejehjemsgudstjeneste

ved Sognepræst Trine Kofoed

- i Banebo

28nov kl. 14:00
03dec kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

03dec kl. 15:30
17dec kl. 14:00

Plejehjems-Julegudstjeneste

Plejehjemsgudstjeneste på Liselund ved Sognepræst Birgitte Thun

- i Liselund

17dec kl. 14:00
19dec kl. 14:00

Plejehjems-Julegudstjeneste

ved Sognepræst Trine Kofoed

- i Banebo

19dec kl. 14:00