Konfirmand-tilmelding 2017/2018 - KLIK HER

Konfirmationer i 2018 vil være følgende:

Søndre Skole C-klassen 29. april kl. 11.00 (evt 10.00)
Søndre Skole A-klassen 6. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen 6. maj kl.  11.00
Finderuphøj/Vestre      29. april kl. 9.00 (evt 10.00)

Konfirmationer i 2019 vil være følgende:

Søndre Skole C-klassen 28. april kl. 11.00 eller 10.00
Søndre Skole A-klassen  5. maj kl.    9.00
Søndre Skole B-klassen  5. maj kl.  11.00
Finderuphøj/Vestre       28. april kl. 9.00 eller 10.00

Fremefter forventer vi også at følge systemet:
Søndre Skole 7. A og B første søndag i maj
og 7. C og Finderuphøj/Vestre Skole den sidste søndag i april. 

02jul kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

02jul kl. 10:00
09jul kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

09jul kl. 10:00
16jul kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

16jul kl. 10:00
23jul kl. 14:00

Gudstjeneste

John Melchiorsen

- i Søndermarkskirken

23jul kl. 14:00
30jul kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

30jul kl. 10:00
01aug kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

01aug kl. 15:30
06aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

06aug kl. 10:00
13aug kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

13aug kl. 10:00
20aug kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

20aug kl. 10:00
24aug kl. 17:00

Spaghettigudstjeneste og Dåbstræf

 

- i Sognesalen, Søndermarkskirken

24aug kl. 17:00
27aug kl. 11:00

sØnæs friluftsgudstjeneste

BT

27aug kl. 11:00
03sep kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

03sep kl. 10:00
05sep kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

05sep kl. 15:30
10sep kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

10sep kl. 10:00
17sep kl. 10:00

Høstgudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

17sep kl. 10:00
24sep kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

24sep kl. 10:00
01okt kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

01okt kl. 10:00
03okt kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

03okt kl. 15:30
08okt kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

08okt kl. 10:00
15okt kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

15okt kl. 10:00
22okt kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

22okt kl. 10:00
26okt kl. 16:30

MINIafslutningsgudstjeneste

BT/ MINI-afslutningsgudstjeneste, hvor det er minikonfirmanderne, som har planlagt …

26okt kl. 16:30
29okt kl. 10:00

BUSK Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

29okt kl. 10:00
05nov kl. 10:00

Allehelgens Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

05nov kl. 10:00
07nov kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

07nov kl. 15:30
12nov kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

12nov kl. 10:00
19nov kl. 10:00

Musikgudstjeneste

Musikgudstjeneste med provstibandet

19nov kl. 10:00
26nov kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

26nov kl. 10:00
03dec kl. 10:00

Gudstjeneste

TK

- i Søndermarkskirken

03dec kl. 10:00
05dec kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

05dec kl. 15:30
07dec kl. 19:00

De Ni læsninger

TK

- i Søndermarkskirken

07dec kl. 19:00
10dec kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

10dec kl. 10:00
17dec kl. 10:00

Gudstjeneste

BT

- i Søndermarkskirken

17dec kl. 10:00
02jan kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

02jan kl. 15:30
06feb kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

06feb kl. 15:30
06mar kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

06mar kl. 15:30
03apr kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

03apr kl. 15:30
29apr kl. 09:00

KONFIRMATION

TK

- i Søndermarkskirken

29apr kl. 09:00
29apr kl. 11:00

KONFIRMATION

TK

- i Søndermarkskirken

29apr kl. 11:00
01maj kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

01maj kl. 15:30
06maj kl. 09:00

KONFIRMATION

BT

- i Søndermarkskirken

06maj kl. 09:00
06maj kl. 11:00

KONFIRMATION

BT

- i Søndermarkskirken

06maj kl. 11:00
05jun kl. 15:30

Plejehjemsgudstjeneste

BT, Liselund

05jun kl. 15:30